Bemutatkozás | Hírek | Szolgáltatások | Minőségpolitika | Galéria | Kapcsolat | Ajánlatkérés |
A projekt kivitelezése négy kivitelezési szerződés alapján történik, azonban a projekt egy műszaki, pénzügyi és adminisztrációs egységet alkot. A FIDIC mérnöki és műszaki ellenőri tevékenységet végző szervezetnek mind a négy kivitelezési tevékenységet koordinálnia szükséges.
Erre a feladatra társult cégünk az OVIBER Kft, FŐBER Zrt és az Innober-Wave Kft-vel Kelet-Nyírség Mérnök 2013 Konzorcium néven. A KEOP-1.2.0/2F/09-2010-0064 azonosító számú „Kelet – Nyírségi szennyvízelvezetési és tisztítási projekt” megvalósításához szükséges FIDIC mérnöki és műszaki ellenőri tevékenység ellátására 2013. július 22-én kötöttünk megbízási szerződést a Beruházó Kelet-Nyírség Viziközmű Beruházási Társulással.
Megvalósuló műszaki tartalom:
Baktalórántháza agglomeráció:
Meglévő gerinchálózat rekonstrukciós munkái 2 809 fmhosszban. A rekonstrukciós szakaszokon a meglévő csatorna mellett meg kell építeni az új csatornát DN 200 csőből, 100 méterenként, illetve iránytöréseknél és csatlakozásoknál tisztítóaknákkal, ezen belül 50 méterenként DN 400-as tisztítóidomokkal. Átépítésre kerül továbbá 410 fm gravitációs bekötővezeték. A hálózaton lévő 15 db átemelő közül 8 db átemelő esetében átépítés, míg 7 db átemelő esetében rekonstrukció vált szükségessé. Az átemelők felújítása az ideiglenes átemelés lehetőségének megteremtésével oldható meg.
A szennyvíztisztító telep rekonstrukciója a meglévő oxidációs árok elbontása után, ennek helyén új biológiai tisztító műtárgyak, és utóülepítő medence építésével, új kezelő épületben elhelyezett gépi tisztítású rács, homokfogó, és iszapvíztelenítő gép telepítésével, illetve a légfúvó berendezéseknek az új gépházba történő áttelepítésével kerül megoldásra.
Napkor- Apagy- Nyírtét agglomeráció:
Mindhárom településen elválasztott, gravitációs rendszerű szennyvízcsatorna hálózat létesül a szükséges számú közbenső átemelő közbeiktatásával. A 39 092 fm gerinchálózat D 200 műanyag csövekből, míg a bekötővezeték D 160 műanyag csövekből épül.
A tervezett 650 m3-es névleges napi kapacitású szennyvíztisztító telep kevertrendszerű – két párhuzamos anoxikus-oxikus zónából és egy utóülepítőből álló – automatikus üzemirányítású teljes oxidációs eleven iszapos, mélylégbefúvásos technológia, gépi tisztítású ráccsal, homokfogóval, előülepítővel, vegyszeres foszforeltávolítással, az iszap gépi víztelenítésével. A víztelenített iszapnak a nyíregyházi szennyvíztisztító telepre szállításával.
Ófehértó-Magy agglomeráció:
A 23 335 fm-es szennyvízcsatorna hálózat tisztán gravitációs rendszerrel került megtervezésre D 200 méretű műanyag csővel, míg a bekötővezetékek D 160-as KG PVC csővel készülnek. A két településen összesen 16 db átemelő épül központi üzemirányítással, valamint 3 db 300 m3/d kapacitású szennyvízátemelő kapacitás bővítése, építészeti és gépészeti felújítása valósul meg. A szennyvíz a leveleki szennyvíztisztító telepre kerül rávezetésre.
Az Ófehértó településen keletkező szennyvízmennyiség D 110-160-as külterületi nyomóvezetéken keresztül Besenyőd település SZ-1-0-0 jelű gravitációs csatornájába kerül bevezetésre, ahonnan a szennyvíz a település 1. sz. végátemelőjébe jut. A beruházás megvalósítása során szükséges az 1.sz. végátemelő teljes építészeti és gépészeti rekonstrukciója, valamint a szaghatás csökkentése érdekében szagtalanító berendezés kiépítése.
A Magy településen keletkező szennyvíz az I. sz. átemelő aknából az NY-1 jelű nyomott vezetéken keresztül jut a Levelek községi Kossuth úton már meglévő gravitációs szennyvízvezeték végaknájába. Innen a már megépített rendszeren keresztül jut a szennyvíz a Levelek községben lévő szennyvíztisztító telepre. A megnövekedő szennyvízmennyiség miatt a leveleki III. és I. sz. átemelő felújítása szükséges a biztonságos üzemeltetés feltételeinek megteremtése érdekében.
Nyíribrony-Ramocsaháza agglomeráció:
A szennyvízcsatorna hálózat mindkét településen gravitációs, elválasztó rendszerben kerül kialakításra, a domborzati viszonyokat figyelembe véve megfelelő számú szennyvízátemelő közbeiktatásával.
A szennyvíztisztítási technológia: A tisztítást két, párhuzamosan működő, félfolyamatos működésű, eleveniszapos technológiai sor végzi. A szennyvíztisztítási technológia egy-egyesített vasbeton műtárgyban nyer elhelyezést. Az eleveniszapos reaktorokon kívül a műtárgy előlevegőztető-, kiegyenlítő-, iszaptározó-iszapsűrítő, fertőtlenítő medencét, habaknát és egy TFH aknát tartalmaz.
A projekt megvalósítására a teljes nettó 6 356 881 549 Ft összköltségből, 5 396 249 315 Ft támogatást nyújt az Európai Unió, a Kohéziós Alap társfinanszírozásával.
Az "Ecsedi-Iáp szennyvízelvezetési és tisztítási projekt" megvalósulásához szükséges FIDIC mérnöki és műszaki ellenőri tevékenység ellátására." szintén konzorciumi összefogásban vállalkoztunk az OVIBER Kft és a Perfektum Projekt Kft-vel karöltve Ecsedi-láp Mérnök Konzorcium néven.
A 5 395 081 300 Ft összegű beruházás befejezése 2015. nyarára várható.
Az Ecsedi-láp Viziközmű Beruházási Társulás Nagyecsed, Fábiánháza, Mérk, Vállaj és Tiborszállás települések összefogásával valósul meg.
Nagyecsed - Fábiánháza agglomeráció:
A településeken a szennyvizek gravitációs, elválasztott rendszerű gyűjtőhálózattal kerülnek összegyűjtésre az egyes ingatlanokról. A gravitációs csatornák szennyvízátemelőkhöz csatlakoznak. A szennyvíztisztító telepre szennyvíz nyomócsövön érkezik a szennyvíz.
A 690 m3/d kapacitású biológiai szennyvíztisztító telep félfolyamatos működésű, eleveniszapos technológiával foszfor és nitráteltávolítással, központi üzemirányítással készül.
Mérk - Vállaj - Tiborszállás agglomeráció:
A települések szennyvizei hagyományos, elválasztott rendszerű gravitációs szennyvízcsatorna - hálózattal, valamint átemelők és nyomóvezetékek útján kerülnek összegyűjtésre és elvezetésre a közös szennyvíztisztító telepre.
A 340 m3/d kapacitású biológiai szennyvíztisztító telep félfolyamatos működésű, eleveniszapos technológiával foszfor és nitráteltávolítással, központi üzemirányítással készül.